| cnacans a întrebat:

Salutare.
am un tel Samsung 6310 si vreau ca toaye aplicatiile jocuri etc sa se instaleze pe card (16 gb)
tot ce instalez acum se duce an mem telefonului si nu ie ok.
stie cineva
va multumesc

4 răspunsuri:
| FallingLeaves a răspuns:

Trebuie sa le muti tu pe card. Te duci la setari -> aplicatii -> SD card si le muti manual pe toate.

| StefanNumeDeCod a răspuns:

Nu cred ca este vreo metoda, dar uite cum fac eu: Te duci in setari > Meneger Aplicatii > selectezi o aplicatie si ii dai mutare pe cart SD si ai sa vezi ca aplicatia se va muta pe card si o sa ramai cu mai multa memorie internawinking

| Intruder19 a răspuns:

Singurul lucru pe care il poti face sa iti instaleze aplicatiile pe card, trebuie sa faci ROOT si sa instalezi aplicatia APP2SD.Asa fara root, tot o sa ramana pe memoria telefonului.

| cnacans explică (pentru StefanNumeDeCod):

Manager aplicatii dau clic selectez o aplicatie dar tot nu Imi da voie sa l mut
ce naiba sa mai fac...