| Maj3stic a întrebat:

Salutare ce telefon sa imi cumpar cu un buget de 450 de lei m-am gandit intre Allview a5 quad sau Samsung galaxy trend plus ....sau un lumia 630 ce ma sfatuiti?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Teoretic, Nokia Lumia 630 ar fi mai performant d.p.d.v. tehnic.
Oricum, eu NU agreez telefoanele cu Microsoft Windows Phone deoarece sunt foarte PUŢINE aplicaţii/jocuri pentru acestea :(

Deci, dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S Duos 2 ( alias Samsung S7580 Galaxy Trend Plus ) - vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......pxmsnf.php

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5876&idPhone2=601

Toate cele bune.

| Neo12 a răspuns:

Eu aş alege Galaxy Trend Plus.
Are o colegă şi e foarte ok.
Poţi intra pe eMag unde ai putea face o comparaţie între cele 3 telefoane alese.
Allview nu aş alege pentru că e o firmă chinezărească de la care românii au luat telefoanele, numai că au schimbat ei anumite piese.Nokia nu mi-aş lua pentru că are windows şi e naşpa.

| TheCosmin02 a răspuns:

Samsung galaxy trend plus e cel mai bun dintre cele mentionate mai sus!

| aly300 a răspuns:

Ia Allview nu-i asculta pe astia ca is pe langa telefoane degeaba e Samsung daca are procesor single core happy

| NickPop a răspuns:

Eu as prefera Allview A 5 quad! L-am comandat de pe emag.ro la o cunostinta si l-am butonat vreo 3 ore la rand si pentru banii lui se prezinta foarte bine! Daca ar fi sa-i dau o nota aceea ar fi 9.5

| xXGaBiXx a răspuns:

Nu-ti lua Allview. Nu merita. O firma de gunoi din Romania. Mi-am cumparat un Allview X1 Xtreme Mini (1300 lei) si intr-o zi ecranul a pocnit de la recire-incalzire. Ceea ce nu e normal pentru un ecran Gorilla Glass 3.

| Anndreyy a răspuns:

Eu am ales Samsung Galaxy trend plus si e mai bun fata de lumia.

| Tudor_Mihai_1994 a răspuns:

Sa stii ca telefoanele Nokia (Windows Phone)sunt foarte bune asta in ciuda faptului ca pe platforma Windows nu sunt atât de multe aplicării, sunt niste telefoane bune, rezistente si se aud foarte bine mai ales in casti, eu am un samsund si un Nokia lumia 520 si preferatul meu e Nokia, cumpara un Nokia daca vrei calitate ridicata la sunete, la videoclipuri pe youtube