| Alle23 a întrebat:

Ce telefon alegeti? Samsung Trend Plus sau Allview A5 Quad?

Răspuns Câştigător
| CraiovaAdy a răspuns:

Buna, eu ti-as recomanda Samsung Galaxy Trend Plus, in comparatie cu Allview A5 Quad deoarece are RAM-ul mai mare (768MB, in comparatie cu 512MB pe care-i are Allview la un procesor quad core). Cred ca Dual Core-ul de la Galaxy Trend Plus se comporta mai bine decat Quad Core-ul de la Allview (am vazut alte Smartphone-uri Allview Quad Core gen: X1 Soul, care in unele jocuri se misca greu (are lag) ). Asta e parerea mea... sper ca am putut fi de folos.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aleg telefonul în funcție de nevoile mele de comunicare.
Pa, pa.

| YoungCaesar a răspuns:

Salut!

Dupa experienta mea ar fi bine Samsung Galaxy Trend Plus. In primul rand ai support bun, exista sistem de operare asa numit Stock Rom : daca face figuri mari telefonul se foate repara acasa cu un calaculator foarte simplu, nu costa bani si este legal, deoarece aceasta posibilitate este oferita de Samsung. Dar numai cu o persoana care se pricepe sau te orientezi dupa net.
In al doilea rand, fratele meu are un Allview, avem probleme cu sistemul de operare si trebuie trimis in service care cost peste 70 de lei, asta este un minus fata de Samsung. Allview este un telefon branduit, adica 4-5 marci folosesc aceeasi telefone, si nu exista support fix, normal ..inca un minus.
Samsung fata de Allview optimizeaza mai bine telefoane decat Allview si astfel stii ca ai un telefon bun in buzunar.
Sper ca te-am ajutat, si iti recomand sa iei un Samsung, n-o sa risti nimic. :-)