| Lightdark a întrebat:

Salutare, ceva păreri despre acest telefon? https://altex.ro/......OKIAG21BL/ Da știu nu era în plan dar am cheltuit o mare parte din banii strânși din colind, plugușor, sorcova, bună dimineața etc pe petarde..initial voiam acel Redmi la 700 de lei cu 8GB RAM dar săptămână asta...dar na erau la reducere nici nu știu de ce le-am cumpărat doar nu m-am ales cu nimic după ce au ars...sad crying am mai rămas cu aproximativ 450 de lei, 445 mai exact. Sincer nu știu cât de bun, e nu vreau comparații cu Samsung Galaxy S23 Ultra, sau iPhone 15 pro max, vreau așa să știu dacă e mai bun decât ce am in prezent G20. Tot Nokia vreau, o părere cât mai urgent deoarece cred că placa telefonului meu este defecta, ia alarme aiurea, pozele le face cu ceață etc nu a fost cumpărat din magazin deci nu îl pot duce în garanție, nu știu câte zile va mai funcționa dar am poze /clipuri de la anul nou pe el și nu am unde să le mut.
Îmi cer scuze dacă am făcut greșeli gramaticale dar îs foarte foarte stresat și obosit seară, frumoasă tuturor!

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cu 445 RON nu iei nimic de calitate, care sa fie peste al tau, sau macar la fel.

Mai strange minim 250-300, si roaga-te sa te mai tina cateva luni.
PS: nu mai strica banii pe altceva, daca vrei telefon.

Am patit la fel la inceputuri, cand aveam salariul mic.
In fiecare luna puneam deoparte 100-150 pentru un DSLR (care costa minim 3700).
Cand am avut in sfarsit suma stransa, am stricat banii pe altceva, si am ramas inca un timp fara aparatul dorit.

| MarianWLF a răspuns:

Este foarte slab, mai ales daca vrei sa te si joci pe el, mai strange bani.

| Konstantinos99 a răspuns:

Nu recomand telefonul din link dupa 6 luni exista posibilitatea ca anumite componente sa te determine sa schimbi telefonul, bine depinde si pentru ce folosesti si cat. Daca vrei un telefon la care nu pui pret pe procesor, te intereseaza mai mult camera, ecranul, designul te indrum catre:https://telefonultau.eu/......muse-blue/
daca nu te intereseaza camera, aspecte estetice rezolutia ecranului si vrei performanta si rapiditate in accesarea informatiilor te indrum catre:https://www.evomag.ro/......24356.html
Seara buna!