| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Daca blochez pe cineva pe Instagram si ulterior persoana respectiva cauta contul meu ce-i apare?
Doar nu imi gaseste contul sau îi apare cumva ca am blocat-o?
Mersi

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Nu apare nimic, ca si cum ai disparut de pe fata planetei.La fel se intampla si pe Facebook.

13 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Ii apare doar conversația și la numele de utilizator ii apare utilizator Instagram.
Când persoana respectiva te caută, nu te va găsi.
Asta i tot

| maphiotul explică (pentru Hyperion7):

Hm...dar daca ma cauta de pe alt telefon ma gaseste si isi da seama laughing
Doar daca imi și schimb numele contului cred ca e o rezolvare.

| Hyperion7 a răspuns (pentru maphiotul):

Întrebare:Te-ai certat cu cineva sau ce?

| maphiotul explică (pentru Hyperion7):

Sincer nu laughing
Dar nu pot scrie ce si cum, scuze.

| Hyperion7 a răspuns (pentru maphiotul):

Cred că am înțeles despre ce e vorba, dar da, e ok

| literallythesamebruh a răspuns:

Singura metodă prin care poate vedea că ai blocat-o este să intre pe contul tău din conversația pe care o aveți. Dacă nu o mai are, atunci nu prea are de unde să știe.

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Pai o are sigur conversatia sad
Si daca am blocat-o si mi-am schimbat numele isi da seama?
O sa-i apara ca mi-am schimbat numele sau ceva?

| literallythesamebruh a răspuns (pentru maphiotul):

Nu prea mai știam cum stă treaba. Am intrat la mine și da, îmi apar modificările de nume ale persoanelor care m-au blocat, în timp ce doar la cele care au contul închis complet scrie "Instagram User".

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Hmm...de asta imi era frica laughing

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Stii ce am facut acum?
Doar ca treaba asta trebuia sa o fac inainte...laughing
Am deblokat persoana si am bifat,, ascunde povestea" sau asa ceva.
Daca faceam inainte sigur nu-i mai aparea nimic.
Asta e.

| LisaJulie a răspuns:

Teoretic nu ar trebui sa ii apara nimic.

| Darius50boss a răspuns:

Nu găsește contul

| maphiotul explică (pentru Darius50boss):

Esti sigur 100%?
Sa nu ma fac de cacao laughing