| AdyAdrian26 a întrebat:

Detin un Samsung Galaxy Ace Plus GT-S7500 care fost codat pe Wind Italia, telefonul a fost decodat in Italia (nu stiu prin ce metoda), iar eu l-am cumparat de la un prieten. Intrebarea mea este : Cum pot sa aflu daca decodarea a fost permanenta sau nu? As vrea sa sa ii fac un update la soft.

Răspuns Câştigător
| vatco a răspuns:

Decodarea este tot timpul permanenta. daca vrei sa vezi daca este decodat pune o cartela de Romania. daca iti vede reteaua inseamna ca este decodat.

1 răspuns:
| HailSithis a răspuns:

Intai drebuie sa il decodezi in romana ducandul la un magazin de telefoane cu aceeasi marca!