| DangerPlayer a întrebat:

Salutare fraților, am o întrebare despre schimbarea unei baterii la o tabletă si nu găsesc acelasi model de baterie, am găsit una asemănătoare dar nu stiu daca este compatibila cu tableta.
O SA PUN AICI SPECIFICATIILE LA BATERII, VECHE SI NOUA.

VECHE- 7.4V 3400mAh 25.16 Wh
NOUA- 7.6V 4060mAh 35 Wh

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce tableta este? Mai usor poti gasi baterie pentru ea. Puternica bateria noua, nu recomand.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Daca bateria originală are 7, 4 volti si asta care ai cumpărat o are 7, 6 este mai puternica si practic ar trebui sa meargă o sa te tina mai mult, mergi cu tableta cand cumperi bateria sa o probezi, si foloseste tableta pana descarci bateria si o incarci pana la 80%, cu cît o incarci mai des bateria cu atit o sa tină mai mult, ce marca de tabletă ai?

| Cksihja a răspuns:

De ce nu ne spui la ce tabletă cauți baterie poate știe cineva, din ce ai zis bateria nouă e prea puternică pentru tabletă.