| DoctorOtker22 a întrebat:

Salutare! Am o camera web mai veche si am vrut sa o incerc la pc dar am nevoie de driver, nu stiu nimic despre ea model sau nume nici in devicemanager nu imi apare. Cum as putea sa gasesc driver-ul camerei cu ce program?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te in My Drivers!
Daca nu apare inseamna ca n-o gaseste! Poate ca este cablul de vina sau chiar ea este defecta!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca asta:
https://www.driverscloud.com/en/start

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| DoctorOtker22 explică (pentru Salontanul):

Nu imi apare sa instalez driver din ate vad sau nu facui eu ceva bine : https://imgur.com/jdXJLb1

| Salontanul a răspuns (pentru DoctorOtker22):

Uita-te in My Drivers!
Daca nu apare inseamna ca n-o gaseste! Poate ca este cablul de vina sau chiar ea este defecta!

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Cauta pe google dupa numele firmei ce o facut camera intre modelele mai vechi. pana la urma tot o sa gasesti numele la model si de acolo e usor sa gasesti driver de pe site la fabricant.

| DoctorOtker22 explică:

Nu se vede numele firmei nici logo. mi-ar trebui ceva program de gasit driver dar nu stiu ce sa iau.