| flaviuss04 a întrebat:

Salutare, în ultimul timp am probleme cu semnalul la Digi. Am schimbat cartela pentru ca nu mai aveam semnal și nici nu ma lăsa să mai apelez...noua cartela la fel... după a doua zi nu mai funcționează și nu am semnal absolut deloc. De fiecare data când vreau sa apelez îmi spune "Not registered on network".Ce as mai putea sa fac, pe google nu găsesc nimic legat de asta.

Răspuns Câştigător
| nevermind1234 a răspuns:

Si eu am probleme cu ei. Si mai rău la mine nici nu apare ca nu am semnal așa ca ieri am ratat doi curieri din cauza asta.
Eu o rezolv cu mod avion :activez și dezactivez modul avion și funcționează ca un restart pentru SIM.

| flaviuss04 explică (pentru nevermind1234):

Exact asa și la mine, poate este o problema și la telefon, am mutat cartela intr-un a20 și merge, când o bag înapoi în s20+ nu am semnal ...numai chef de reparații nu am

| nevermind1234 a răspuns (pentru flaviuss04):

Eu am telefonul de vreo 3 ani și pana acum o luna am avut abonament Orange și niciodată nu am avut probleme. poate contează și telefonul, nu zic ca nu, dar asta numai la intensitatea semnalului. pe când la digi fără "restart" nu vede semnalul deloc.

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cauzele pot fi multiple. Incearca pasii din linkul de mai jos:
https://www.lifewire.com/......xy-5188191

| flaviuss04 explică (pentru dannyel86):

Mulțumesc, o sa ii urmez și vad dacă îmi merge ceva, cele de pe yt nu m-au prea ajutat.

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Cartela prepay sau abonament?
S-au trimis tuturor mesaje ca nici o cartela prepay nu se mai reincarca din iulie (nu mai stiu data) si ca din septembrie vor fi toate dezactivate. Poate asta e cauza.

| flaviuss04 explică (pentru MiraMiraMira987654321):

Este la abonament, am cerut sa mi-o schimbe și tot degeaba, la fel face...ce-i drept are un mic punct pe ea pe lângă acele linii care se creează cand o bagi și o scoți din slotul sim