| becali10 a întrebat:

Salutare.Mi-am pierdut telefonul android si nu aveam pe el absolut nici o aplicatie si gps.u era oprit. daca telefonul este conectat la internet fara o cartela sim in el se poate localiza?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se mai poate localiza - sorry!

Iar codul IMEI nu se foloseşte de operatorul de telefonie pentru a localiza telefonul, ci pentru a fi trecut pe "lista neagră" a telefoanelor furate!

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| AdrianIonut100 a răspuns:

Da merg sa il localizezi fara cartela sim.Cel putin asa a fost la mine cand l-am pierdut.

| maf16 a răspuns:

Cred ca ar putea fi localizat prin codul IMEI de pe telefon. Suni la Orange/cosmote/Vodafone, nu stiu in ce retea esti. Iti vor spune ei mai sigur

| FlorentinADN a răspuns:

Fara GPS activat. slabe sanse.
Dar mai ai o sansa cu codul de pe cutia telefonului. du-te acolo de unde ai telefonul si vor incerca ei sa il gaseasca happy (daca mai e aprins si nu a fost vandut pe piese sau.)
Funda?

| kosmynyonutz a răspuns:

Cred ca poti sa-i zici adio... daca nu ai avut nici gps activat si nici macar o aplicatie ceva nu prea mai ai ce sa-i faci