| alexlipo88 a întrebat:

Salutare, nu stiti in cat timp ar putea sa-mi expire o caetela pre-pay noua de la Orange daca nu o folosesc, nu o activez sa zicem o luna de zile? ca nu imi trebuie acum s-o folosesc.Multumesc pentru un raspuns.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă este o cartelă gratuită ( free ) ea trebuie activată în timp de 2 luni.

Dacă este cumpărată cu pachet prepay, atunci ar trebui să scrie pe pachet data la care expiră.
În general, el expiră după 12 luni ( timp în care trebuie activată cartela.

Toate cele bune.

| alexlipo88 explică:

Nu scrie nicio data de valabilitate, doar un cod de bare si un cod numeric care nu seamana cu o data de expirare... oricum sper sa nu expire intr-o luna de zile, ca ma gandesc ca e deja inregistrata in sistemul Orange prepay cu codul respectiv de cand am achizitionat-o.