| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am pe o cartela Orange young la care i-am facut abonament si nu mai am nevoie. Cum as putea sa fac ca sa imi activez Orange young pe alta cartela?

6 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Trebuie mers la un reprezentant Orange cu vechiul numar pe care ai avut activat Orange young si cu noul numar, cred ca trebuie si buletinul.

| nospacebar a răspuns (pentru DenisIonut01):

Dar daca abonamentul nu este pe numele meu, tot pot dezactiva Orange young? Ca Orange young e pe cnp-ul meu

| DenisIonut01 a răspuns (pentru nospacebar):

Da,daca e pe cnp tau va trebui sa-l schimbe pe celalalt numar la cerere. Du-te fuga cu buletinul+ numarul vechi pe care este activata aceasta optiune si cu noul numar. Te vor lamuri ei ce si cum sta treaba.

| nospacebar a răspuns (pentru DenisIonut01):

Dar nu se poate rezolva treaba asta prin internet sau prin contul meu Orange?

| DenisIonut01 a răspuns (pentru nospacebar):

Nu am aceasta informatie, eu mi-am schimbat numarul young de 3 ori si totul a decurs ok, eu am mers la ei si m-au ajutat.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a te ajuta cu verificarea situatiei, te rog sa mergi cu actul de identitate si SIM-urile tale Orange la un Shop.
Colegii mei te vor putea ajuta, in urma verificarilor facute la fata locului.

O zi buna,
Orange Helper