| MorarasCiubotaru a întrebat:

Salutare prieteni vreau sa imi achizitionez un smartphone probabil pare straniu dar am gasit o oferta generoasa Samsung Galaxy S2 si Nokia N9 la acelasi pret,acum problema este ca nu stiu ce sa aleg nu stiu care este mai bun sincer imi pare ca Nokia are un design mai bun insa nu pot sa ma hotarasc,poate ma ajutati voi si imi dati vreun sfat, ofer funda

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

CATEGORIC Samsung Galaxy S2 I9100, deoarece este mai performant.

Vezi COMPARAŢIA şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......69_167.php

| Șosețică a răspuns:

Eu as alege Samsungul din toate punctele de vedere ^^

| Memories a răspuns:

Singer as alege Galaxy s2

| IubescRapidBucuresti a răspuns:

NokiaN9 este foate bun vil recomand cu cea mai mare placere

| Szabii a răspuns:

Eu as alege Samsung Galaxy S II.
De ce?
Ei bine, cu totii stim, in lumea de astazi cu totii vrem un smartphone mare, frumos, si "smart"
Galaxy S II are sistem de operare Android, avand foarte multe aplicatii, jocuri, programe de folos.
Are un processor Dual-Core de 1.2 Ghz Cortex-A9, si 1 Gb RAM.
Are o baterie foarte buna, tinand cont ca are un ecran mare, de 4.3 inch, si processor, ram-i.

Eu as alege S II fara indoiala. happy

| iulia999 a răspuns:

Alege dupa placerea ta! care iti place care crezi ca ar un design mai frumos care crezi u ca este mai performant! :0 sper ca te-am ajutat

| argint321 a răspuns:

Alege Smsung Galaxy S2 1. are mai mult eopriuni nu te plictisesti e f.rezistent se duc esoftu android greu..sau chiar deloc. Nokia n9... e alta poveste... Samsung galaxy s 2 are un procesor mai puternic ..vidoe ruleaza la o viteza mai reala.big grin

| UnFoRgIvEn a răspuns:

Si eu as alege tot SII in primul rand datorita sistemului de operare.Mie mi se pare ca symbian este in urma androidului.

| Kickstart a răspuns:

Nokia a fost telefon bun dar acum a pierdut foarte mult si nu mai fac telefoane ca la inceput.Acuma a aparut Samsung, Iphone.....Nokia are sistem de operare Symbian care nu prea ii laudat, recomand Samsung el avand sistemul Android. Samsung Galaxy S2 astept sa primesc si eu de craciunbig grin a fost singurul telefon care m-a satisfacut. Bine, mai este un Htc sensation care m-a dat pe spate sau un S3, dar S2 ii mai mic, inteligent si ok.

| ConsultantTelefonie a răspuns:

Va recomand Samsung Galaxy S2, deoarece telefoanele Samsung au optiunea de a parola meniul astfel ca nu va poate accesa nimeni informatiile personale din telefon.Pentru mai multe detalii va rugam vizitati : https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-s-ii

| MorarasCiubotaru explică:

Bine acum recunosc eu ca Samsung e mai bun ca Nokia dar problema este sistemul Meego mia parut mai elegant mai simplu mai pe personalitatea mea problema e ca nu are niciun viitor si nu stiu totusi ce alegere sa fac

| donbaxter1 a răspuns:

Galaxi s2 as alege pentru ca si eu am acelasi

| sabinelu9812 a răspuns:

Ia galaxy-ul pentru ca cei de la Samsung fac telefoane nu se joaca.