| emipenet a întrebat:

Salutare TPU! Acum am un Samsung galaxy a14 4g ca main phone, dar am si un iphone 7 plus cu sanatatea bateriei de 71% sj merge rau de tot, oare merita sa ii schimb bateria si sa trec pe iphone 7 plus? Fundă!

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

IPhone 7 Plus este vechitură. Asta e realitatea. Nu e din cauza bateriei. Eu am un Nokia 9 Pureview cu bateria sănătoasă doar 49% și merge foarte bine. Bine, am dezactivat aproape total accesul la camere, că altfel era jale.

Maică-mea are două Nokia 6.1 care merg rezonabil. Asta înseamnă aparate bine făcute. Și mai am un Motorola G5 cu Android 8 care merge în continuare OK.

| dullcat a răspuns:

Buna.Du-l la un service pentru a afla daca merita sa schimbi bateria sau nu.Ai incercat sa prelungesti viata bateriei avand grija sa nu tii telefonul sa scada sub 30% si sa urce peste 85%, sa-l feresti de soare etc?

| Catrice a răspuns:

Da logic boss sa ai și tu iphone nu Samsung ca toți săraciilaughing

| UserRo10 a răspuns:

Merita baterie noua, dar e deja model prea vechi

| literallythesamebruh a răspuns:

Eu zic să rămâi cu Galaxy A14. O fi un telefon de buget, dar este mult mai nou decât acel IPhone și îndeplinește cerințele minime din ziua de azi pentru o experiență de utilizare cât de cât ok.