| ManOfSpace a întrebat:

Ce telefon imi recomandati dintre iPhone 5S si Sansung S5 si de ce?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Samsung-ul deoarece este mult mult mai performant decat iphone-ul, mi se pare o intrebare ciudata,
uite ce stie Samsung-ul sa faca, filmeaza 4k la 30 fps, filmeaza full HD [1080] la 60 fps si filmeaza HD [720] la 120 fps, dual video etc... are procesor de 2.5 quad core pe cand iphone-ul are 1.3 dual core, are 2 gb ram pe cand iphone-ul are 1 gb ram, are placa video adreno 330 pe cand iphone-ul are powerVR in 4 nuclee [am o tableta de la utok cu placa video de la powerVR in 8 nuclee si nu imi merge asphalt 8 de exemplu]
uita-te la display, la Samsung este full hd, la iphone este mult mai slab, mai mic si densitatea pixelilor mai mica, camera pe Samsung este dubla fata de cea pe iphone, samsungul este rezistent la apa si praf, iphone-ul face poc si gata cand il bagi in apa, la memoria interna ai pe Samsung pana in 32 de GB dar poti pune card de 128 gb, pe iphone ai pana in 64 de GB si nu ii mai poti pune card!
concluzia, samsungul iese castigator!

| ManOfSpace explică (pentru RB26DETT):

Asta cu rezistenta la apa chiar este adevarata nu vad cine da 3.000 lei iar dupa sa il bage in apa sa vada daca mai merge sau nu (eu nu as risca)

| RB26DETT a răspuns (pentru ManOfSpace):

Are garantiewinking o data ce scrie pe site-ul oficial, pe gsmarena.com, pe cutia telefonului, in reclame, in manualul telefonului si ai optiune pentru camera de filmat sub apa, in cazul in care ti se strica, te duci cu el la garantie si iti da altulwinking dar daca nu il scapi pe jos de cateva ori inainte sa il bagi in apa, nu pateste nimicwinking toate porturile sa fie inchise corect, altfel chiar se poate strica.
Tatal meu are un galaxy xcover 2, l-a scapat de cateva ori pe jos, l-a bagat in apa, telefonul nu are nimicwinking
O data ce iti da clar ca telefonul rezsita la apa, ma intreb, de ce nu ar rezista?

3 răspunsuri:
| CristinaMaria1987 a răspuns:

S5: este mai frumos la aspect, este mai performant, reactioneaza mai repede la comenzi, merg multe jocuri, se aude muzica mai bine, tine bateria mai mult
http://bit.ly/1jogwWo (link generat de conversion marketing)