| DARIA0515 a întrebat:

Salutare TPU, daca vreau sa imi iau un iphone 7, merita sa il iau de la amanet mai ieftin?
Pe ce criterii trebuie sa ma bazez ca sa stiu daca e bun?

Răspuns Câştigător
| abcddcba a răspuns:

Da, merita. Te asiguri in primul rand sa vezi daca functioneaza corect, fluent, daca are viteza de reactie. Conteaza si aspectul, nu cred ca ti-ar placea unul zgariat prin toate partile. Daca iti convine tot si vezi ca nu intampini probleme, bucura-te de el!

3 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Fi atenta la urmatoarele:

1. La capacitatea bateriei (adica valoarea relativa fata de momentul cumpararii, ce e considerat 100%)
2. La calitatea sunetului (multe iPhone 7 au probleme cu cip-ul audio)
3. La soliditatea carcasei (la unele iPhone 7 se aude un click cand apesi pe butonul Home, desi n-ar trebui sa se auda. E un defect de productie).
4. La pixeli morti

| DARIA0515 explică (pentru gratargratar):

Mersi mult pentru sfaturi )))