| andrei056 a întrebat:

Salutare TPU, mi-am achiziționat deunăzi un Samsung galaxy j5 2017 si as dori sa va intreb pe dumneavoastra despre cum as putea sa-mi îngrijesc telefonul ca si peste zece ani sa arate ca scos din cutie si sa meargă tot asa ca uns! Funda.

7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Vis!
Niciun telefon nu reușește să funcționeze mai mult de 4-5 ani, pur și simplu, tehnologia avansează iar hardware-ul se învechește, deci crește incompatibilitatea între sistemul de operare aplicații, etc. și componentele telefonului X.

| gelu1970 a răspuns:

Il lași in cutie și il pui in dulap.
Peste 10 ani il scoți din dulap și o să ai telefonul ca nou. Doar că o să aibă 10 ani de când a fost cumpărat.
Oricum ai facut o achiziție proastă.

| Maria_Simona_1990 a răspuns (pentru gelu1970):

Eu il am de aproape un an si e ca si nou. Nu stiu de ce il consideri "achizitie proasta", poate ai avut tu sau vreo cunostinta probleme cu vreun aparat, dar asta nu inseamna ca toate sunt proaste!

| Justme1997 a răspuns:

Pana si un Iphone daca era, peste 3 ani tot de rahat merge. Nu ai cum sa folosești un telefon timp de 10 ani. Ca să tina cat mai mult pune folie de sticla si husa tip carte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate asta. Telefoanele din ziua de azi nu mai sunt atât de rezistente că cele de acum 10-15 ani.

| Illuminati2016 a răspuns:

Si eu am zis ca o sa fiu grijuriu si dupa 4 luni mi- am fisurat xiaomi mi mix-ul, nh cred ca poti dar nu e imposibil, iti trebuie o folie de sticla full si husa silicon care acopera bine si sa nu-l scapi pe jos funda?

| anonim16121 a răspuns:

Pai îi pui folie de sticla ca sa nu crape ecranul dacă il scapi, îți iei husă de aia cu suport si îl ții, nu il folosești pentru jocuri, iti instalezi un antivirus bun, nu accesezi site-uri virusate sau descarci ceva de pe site-uri necunoscute, nu umbla pe site-uri cu pornache si o să-l ai si peste 10 ani.