| DaniTDCI a întrebat:

Salutare TPU, ziceti-mi si mie va rog o aplicatie ce mareste viteza de procesare a telefonului, am un Orange zilo, si de la un timp merge cam greu, virusi nu are ca i-am dat scanare cu Orange antivirus! multumesc

Răspuns Câştigător
| Brancardierii a răspuns:

Dai o resoftare, nu prea exista aplicatii pentru marirea vitezei. din cauza update-urilor care se fac zilnic iar telefonul e tot acelasi va merge din ce in ce mai greu.

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut ianisade,

Functionarea incetinita a telefonului tau poate fi cauzata de aplicatiile deja instalate pe telefonul tau. Iti recomand sa incerci o revenire la setarile de din fabrica a telefonului. Este indicat sa ai un back-up realizat inainte deoarece toate datele stocate pe telefon se vor sterge. In cazul in care problema persista, iti recomand sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura si garantia intr-un Orange Shop pentru a fi trimis in service.

Cu prietenie,
Orange Helper.