| Marius_Oxanii_1991 a întrebat:

Salutare tuturor! Am Iphone 4s, blocat pe operator, si deblocat prin gevey. Si inainte de resetare aveam 3G, si mergea perfect, insa dupa resetare s-au sters toate configurarile, inclusiv si cele de retea 3G. Cine ma poate ajuta? Va rog mult
P.S. Folosesc Orange(Moldova), sun din Moldova, poate ma va ajuta cineva. Mersi tuturor!

Răspuns Câştigător
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Important: Cand folosesti gevey, trebuie sa ai activat in configurari/celular/ roaming-ul. Fara optiunea asta nu se activeaza 3G
Probabil prin resetare ai sters si configurarile de internet. Cand telefonul este deblocat cu gevey sim, anumite setari nu se iau automat. Trebuie sa le faci manual.
In cazul tau, trebuie sa te conectezi la un wifi, intri pe site-ul unlockit.co.nz si acolo creeze un apn in functie de tara(moldova in cazul tau) si operator.
Dupa ce ai creea apn-ul ar trebui sa mearga.

Daca nu te descurci incearca sa contactezi un service iPhone pentru ajutor:

http://www.service-iphone.info

http://www.reparatiitelefoanegsm.ro