| KEPA a întrebat:

Vreau sa cumpar un iPhone 5s blocat in Orange UK. Merge deblocat cu gevey? Multumesc!

http://decodareiphone.net/produse.html

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Ce risc? Sa ramai cu telefonul de bibelou? Exista daca e codat pe Anglia. De accea recomand sa il faci neverlocked chiar daca costa destul de mult. Sau sa cumperi unul care e deja neverlocked.

4 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Merge, dar nu iti recomand. Nu iti merg datele, poate nici wifi-ul, mai bine fa-l neverlocked. Aaa si ai grije mare sa nu fie blocat si in icloud daca tot il cumperi.

| KEPA explică (pentru mont):

Exista vreo problema daca a ars gevey-ul cand a facut update la iOS 8.1?

| mont a răspuns (pentru KEPA):

Ars gevey-ul? Mai degraba a ramas incompatibil cu noua versiune de iOS si asa se va intampla ori de cate ori apare o noua versiune trebuie alt gevey sau reprogramat. Am zis mai bine dai un ban si il faci neverlocked ca ma gandesc ca ai de gand sa folosesti mult timp acest telefon.

| KEPA explică (pentru mont):

Si nu exista nici un risc, nu?

| mont a răspuns (pentru KEPA):

Ce risc? Sa ramai cu telefonul de bibelou? Exista daca e codat pe Anglia. De accea recomand sa il faci neverlocked chiar daca costa destul de mult. Sau sa cumperi unul care e deja neverlocked.