| GoogleUser a întrebat:

Salutare tuturor, am si eu o problema cu un telefon, dupa ce astazi am instalat cyanogenmod 9, insa fara sa fac wipe data and factory reset, iar dupa restart, telefonul ramine la acea imagine cu acel robotel, si nu se porneste, cred ca este boot loop, ajutati-ma va rog!

1 răspuns:
| Giho a răspuns:

Pai, tot posibilul ca au fost sterse niste fisiere din sistem, trebuie sa gasesti versiunea de android daca e android, adica sistemul de operare pentru aparatul dat, si o instalezi prin USB, scoti bateria, pui usb tii apasat ori tasta V+ sau V- depinde ce telefon ai si apesi start in programul care ruleaza instalarea, il descarci de pe google, exista mai multe, sau poti sa instalezi prin Install Zip file din Boot sau cum e acolo unde dai wipe data factory resset