| Adrian0102 a întrebat:

Vreau sa cumpar de la cineva un iPhone 6S care e blocat. Are cod de blocare din 4 sau 6 cifre nu mai stiu exact... La Samsung de ex stiu ca poti sa il resetezi din butoanele de volum si home... La iPhone se poate reseta? Poate sa fie blocat si icloud? Daca e blocat icloud se mai poate debloca la un service Gsm?

Ce parere aveti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DamianTPU a răspuns:

Ma tem ca poti afla abia dupa ce il deblochezi de acel cod de 4 cifre sad

5 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu il cumpara, nu il poti debloca

| Deliiiia a răspuns:

Buna, daca e blocat in retea il poti debloca(depinde de retea) contra cost, in jur de 500-600 lei sau sa il deblochezi cu o cartela care insa limiteaza functionalitatea telefonului. Daca e blocat iCloud nu mai ai ce sa ii faci. Sfatul meu e sa nu il cumperi.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Eu nu team recomanda sa

| DamianTPU a răspuns:

In general nu iti recomand sa cumperi telefoane de la Apple la mana a doua! Pentru ca pot fi blocate in iCloud. Si daca sunt blocate in iCloud, nu mai ai ce face cu telefonul.
Daca ai un cod de introdus ca sa deblochezi telefonul, eu stiu totusi ca la mine in oras sunt niste specialisti care iti deblocheaza telefonul la vreo 500 lei. Dar atentie! Nu iti deblocheaza si iCloud-ul, el ramane.
Nu stiu. Vezi cum faci! Bafta! big grin

| Adrian0102 explică (pentru DamianTPU):

Are un cod din 4 cifre pe care nu il stiu. Ma gandesc ca daca reusesc sa il deblochiez sa nu fie dupia blocat si iclud. As putea sa aflu cumva daca e blocat icloud?

| DamianTPU a răspuns (pentru Adrian0102):

Ma tem ca poti afla abia dupa ce il deblochezi de acel cod de 4 cifre sad