| Zosima123 a întrebat:

Salutări. Deci nu știu ce să mai cred. Azi a mers telefonul surorii mele toată ziua, a mers bine. Acuma seara a scos telefonul de la încărcat și a luat-o touchscreen-ul razna. Nu mai merge când apas din prima sau se deschid aplicații singure și se aude ca și cum ar apasă cineva pe ecran și e foarte ciudat... Deci repet, touchscreen-ul a luat-o razna. Ce poate avea?

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
s-a busit touchscreen-ul?!?

si oricum, ce conteaza, oricum e clar ca singura solutie e sa mergi cu el la service, si o sa iti spuna sigur care e buba

| Zosima123 explică (pentru Bizon95):

Acum am analizat mai bine problema. Touchscreen-ul merge, însă sunt cv butone jos, butoane pe ecran, unu de ok, unul de Back. Si altul tot așa... Și când deschid telefonul,. Se apasă singur butonul ăla pe ecran. Și tot se deschide ba Google. Ba alte aplicații, și dacă se deschide ceva, se tot deschide mai departe. Exemplu când se deschide google, iar se deschide automat cv link cu stiri, apoi iar se apasă singur butonul ok și iar se deschide alt link. Nu știu ce are

| Bizon95 a răspuns (pentru Zosima123):

Tot service inseamna, imi pare rau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu stiu care problema e mai grava. faptul ca a luat o touchul razna sau ca mergea telefonul de nebun?

| Zenzen a răspuns:

Am patit-o si eu. Ar putea fi defecta mufa de incarcare, fie a telefonului sau a adaptorului. Schimba adaptorul si cablu, iar daca problema persista, du telu la reparat.