| Cataaaaaaliiiiinnnn a întrebat:

Salutări
Merita sa trec de la un Samsung Galaxy A8 2018 la un Apple Iphone XR?

Răspuns Câştigător
| AdrienWH a răspuns:

Salut!

DA, cu siguranta merita sa treci de la un Galaxy A8 2018 ( care nu va mai primi actualizari de soft, in curand) la un iPhone XR.

Singurele dezavantaje pe care le prezinta XR-ul in comparatie cu A8-ul sunt ecranul (XR este IPS, iar A8 este amoled, deci nu vei avea aceleasi culori pe XR, in special negrul), iar un ''dezavantaj'' care difera de la persoana la persoana este sistemul iOS. Eu unul nu sunt mare fan, dar daca tie iti place, nu ai decat.

Alea au fost punctele mai slabe, dar acum punctele forte

Unii o sa ti mai zica ca, iPhone-ul nu e bun, ca are doar 3gb ram in comparatie cu A8-ul care are 4gb, dar nu ii asculta. XR-ul este pe iOS, ceea ce il face mai fluid. Nu in ultimul rand, iPhone XR foloseste un procesor de top, de anul trecut, intalnit pe iPhone XS si XS Max.

In concluzie, daca treci la XR singura diferenta sesizabila va fi ecranul, si sistemul de operare. Daca iti convine, atunci este un best buy.

Bafta multa!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A8 in nici-un caz. A80 poate. Nu lua Android vechi ca dupa actualizari devine inutilizabil si ai un numar triplu de reclame si ti se scade si intentionat performanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Cataaaaaaaalinnnnn

Nu, nu merita!

| bodokik a răspuns:

Nu merită? uite un exemplu...
https://www.google.com/......xy-A8-2018