| terry123 a întrebat:

Se merita Samsung galaxy note 4 in 2018? Dar un iphone 5s?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu se merită. In plus le vei lua de mâna a doua.

| Axys a răspuns:

Da merita un Samsung Note 4 e foarte bun si eu am!

| GPA a răspuns:

Dintre cele 2 mentionate de tine, Galaxy Note 4 este o alegere mult mai buna, privind specificatiile.

De exemplu :
Chipset-ul de pe Samsung (SnapDragon 805) este mult mai eficient in multi-task, alaturi de memoria ram de 3G. De asemenea, camera DE PE Note 4 (16mpx) este mult mai performanta decat camera de pe Iphone 5S (8mpx).

Multe altele de precizat, dar toate laudele le primeste Note 4!

| Bogdan70001 a răspuns:

Nu merita niciun din motivele ca
1. Software invechit si daca nu ai in gand sa flash-uiesti vreun Custom ROM pe acel Note 4 nu prea ai ce face cu el
2. 100% le vei lua SH si avand in vedere ca ele sunt oricum telefoane vechi mai mult ca sigur vor avea cel putin 3 probleme
3. iPhone 5S-ul este foarte mic
4. Componente destul de vechi...adica sa zicem ca Note 4 este ceva mai performant, dar ti-am zis daca vr sa pastrezi ROM-ul original de la Samasung este pacat de componente ca el ar duce si Android 8, 1 fara probleme

| TehDevil a răspuns:

Un model anume de telefon merita doar daca iti satisface tie cerintele de folosire. Daca le intruneste, e perfect si nu conteaza ca ai un model mai slab, sa zicem asa. comparativ cu ce e nou la ora asta.

| Cosminahjsbzbbz a răspuns:

Samsung merita