| gorgonzola13254 a întrebat:

Salutari! Problema e cam asa: Mi-a cazut teleofonul sub jetul de la robinet, iar acum imi arata ca sunt conectate castile (headphones). Cum se poate rezolva problema asta? Este ca si cum as utiliza castile iar sunetul imi este "redirectionat" din difuzor inspre casti, deci nu pot vorbi normal la telefon... Decat pe speaker... Daca pun headsphone merge normal, dar nu si cand le scot, imi arata in continuare ca sunt conectate. Daca exista, doresc o rezolvare cat mai simpla, orice raspuns fiind de folos. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Telefonul a facut eroare, a intrat apa in el! Du-l la un service autorizat! Ce ai cautat cu telefonul langa jetul de apa? De ce nu esti atent(a) cand umbli cu telefonul, cand nu ai treaba cu telefonul, lasa-le pe masa si nu-l lua cu tine tot timpul!

| RB26DETT a răspuns:

Lasa-l sa se usuce o vreme, ar trebui sa isi revina dupa ce se usuca apa, scoate-i bateria cat timp il tii la uscat!