| macholyco a întrebat:

Samsung Galaxy Chat sau Allview P5 Mini?
Vreau detaliii, dc este mai bun z si nu y.

funda.

Răspuns Câştigător
| aventador a răspuns:

Pai,Allview este mai subtire dar mai greu (11 mm, 162 g), iar chat este mai gros dar mai usor (12 mm, 112 g).
Chat are ecranul mai mic de 3 inch fata de Allview care are ecranul de 4 inch, totusi depinde, daca dai multe mesaje alege chat, dar daca te joci mult pe tel si stai pe net alege Allview.
Allview are mai multi ppi, 160 ppi, iar chat are 133 ppi, ambele telefoane au 512 mb ram, Allview are camera mai buna, de 3.2 mp, iar chat o are de 2 mp, Allview are si camera frontala...
Procesorul lui Allview este de 1 ghz, mai bun decat cel de pe chat, 0.8 ghz.Bateria lui Allview tine mai mult, are 1700 mAh, iar cea de pe chat are 1200 mAh.
Dupa cele spuse se vede ca Allview castiga,totusi ceea ce nu ma incanta pe mine e faptul ca Allview e firma din Romania,si am mai auzit la altii ca aceste telefoane nu tin prea mult,nu pot sa spun ca au telefoane proaste, au si telefoane bune, dar calitatea e mai proasta, pe cand Samsung are telefoane mai rezistente, care dureaza mai mult...
Sincer eu as alege Allview.

3 răspunsuri:
| SilentStorm a răspuns:

Allview P5 Mini e mai bun decat Samsung Galaxy Chat deoarece are procesor mai mare are si camera secundara are rezolutie mai mare si bateria dureaza mai mult

| EvelinaOlivia a răspuns:

Ti.am cautat pe cel.ro si am facut o comparatie. uite link-ul: http://www. cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-Samsung-b5330-galaxy-chat-white-l/xcm/129990 sper sa te ajute :*

| mnthseby a răspuns:

P5 mini e mult mai bun