| bubbles07 a întrebat:

Samsung S 2 sau Sony Xperia S? Pro si contra. Funda! :*

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Sony Xperia S, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......41_167.php

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xperia S este mai lung decat SII, dar mai ingust. Xperia S a fost lansat in 2012, iar SII a fost lansat in 2011. Xperia S este mai greu decat SII, dar SII are gorilla glass si este mai rezistent. Xperia S are touchscreen care suporta pana la 10 degete fata de SII. Xperia S are Sony BRAVIA Engine si Timescape UI, iar SII are TouchWiz v4.0. SII suporta si formate WAV. Xperia S nu suporta microSD, dar SII suporta pana la 32GB. Xperia S are 32GB memorie interna si 1GB memorie RAM, iar la SII poti alege daca vrei 16 sau 32GB memorie interna, si are tot 1GB RAM. GPRS-ul este mult mai bun la Xperia S decat la SII (diferenta de 38 kpbs). SII-ul are si Direct WiFi, si dual-band si Bluetooth-ul este mai bun fata de Xperia S. SII are 8MP, iar Xperia S are 12 la camera din spate, iar la cea din fata SII are 2MP iar Xperia S are 1.3. Android-ul este mai acelasi la ambele telefoane (poate fi upgradat la 4.1), dar Xperia S are 1.5 GHz fata de SII care are 1.2 (SII va merge mai greu la jocuri gen Gameloft). SII are Mali-400 iar Xperia S are Adreno 220.
Xperia S este mai scump decat SII. Acum, eu sugerez asa:
- Daca esti fana jocurilor cu grafica, iti place muzica, sa te uiti la video-uri sau orice altceva ce ingreuneaza memoria RAM, ia-ti Xperia S.
- Daca vrei sa nu se zgarie asa de usor ecranul, sa ai un telefon mai ieftin dar practic, sa fie rezistent, bun pentru orice in general, ia-ti SII.
Gandeste-te bine inainte de a lua o decizie! big grin

| davidtm a răspuns:

Eu as alege galaxy s2.
il am si sunt multumit!
e alegerea ta! nu a noastra.