| NickPop a întrebat:

Samsung sau Apple si de ce?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Samsung.
Este mai ieftin si nu pune atatea conditii limitative. In timp Apple face update-uri care fac telefonul aproape inutilizabil sau greu utilizabil. Trebuie sa cumperi programe numai de la ei, aproape.

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Samusng
mai ieftin si nu ai atatea restrictii in sistemul de operare.

| BogdanSVPetc a răspuns:

Samsung sau Apple.Din totdeauna Apple a fost un nume mare dar acum cei de la Samsung creaza si ei smartphonuri la fel de performante.
In special Apple era cunoscut cu duritatea,rezistenta telefoanelor,memoria mare interna si camera video,acum punctul lor forte este camera foarte incantatoare si lejeritatea cu care umbli pe un iphone.
Vazand ca telefoanele lor se vand bine si scumpe cei de la Apple au luat piese scumpe ca sa nusi piarda audienta.
Cateva mici secrete:
Apple cumpara placi de baza foarte rapide si placi video foarte mari, dar nu au asa mult ram si procesoare asa mari(intr-adevar in timp ce cei de la Samsung se lauda cu procesoare mari si multi rami iphonurile prefera sa fie echilibrate dar mai bune).
Aici sta faptul ca iphonul ruleaza asa bine si bine inteles si pe plan software ios e mai bine gandit inca ca android-ul, dar in schimb setarile nu sunt asa accesibile(ceea ce eu consider a fi un dezavantaj).
Camerele laIphone sun comparate in ultima vreme de la Sony, si sunt camere mici, dar cu un senzor in care intra foarte multa lumina.Fiind inteligenti au introdus mai multa culoare in rendearea videourilor si a imaginilor, ceea ce mie mi se pare nedrept, ca nu vezi realitatea, dar rezultatul e dea dreptul fascinant.
Sper ca te-am lamurit, funda?

| Jianny a răspuns:

Samsung pentru performante, Apple pentru daily use. daca vrei poze, insta, ia Apple. daca vrei jocuri Samsung. ambele sunt bune dar iphone are un termen de viata mai lung, adica aplicatiile se vor misca bine si dupa 1 an, la Samsung incetinesc.

| TheBlues a răspuns:

Samsung

Este mai uşor de utilizat. Cei se la au multe update-uri care costă (şi eu am pățito). În proporție de 95% din magazinul Apple costă bani -inclusiv muzica-. Samsung are un design mai frumos iar ecranus este bun.

| anais8384 a răspuns:

Samsung iti propun. camera bună, se miscaa f bine. acum depinde si ce fel de Samsung vrei