| ihacoswhy a întrebat:

Schimbarea cartelei sim cu una micro-sim se face gratuit?
Daca inlocuiesc cartela numarul imi ramane la fel? Sau pot inlocui o cartela fara minute sau expirata? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Micro-simul este de fapt acelasi SIM care il folosesti daca vrei, te duci la un service si nu face nimic decat sa iti taie din cartela, o face mai mica, eu in strainatate nu am platit nimic. Nu stiu cat costa in Ro, daca ai nevoie iti da si suport sa o folosesti ca sim normal in cazul in care trebuie. Bafta!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să "încerci" să tai cartela, dar NU îţi recomand!

Vezi diferenţa dintre cartele la linkul :
http://socialcompare.com/......vs-iphone4

http://www.google.ro/......tp?/imgres

https://www.google.ro/......ps?/search

Dacă ai nevoie de o cartelă MicroSIM, atunci te duci cu cartela veche ( normală ) la o reprezentanţă a operatorului de telefonie mobilă şi CERI o cartelă MicroSIM ( cu acelaşi număr şi cu creditul pe care l-ai avut pe cea veche )!

Te poate costa în jur de 20-30 lei ( în funcţie de operator )...

Toate cele bune.

| Dismally a răspuns:

Nu se schimba, iti taie doar cartela veche si costa cam 5 lei.

| suntserios a răspuns (pentru Dismally):

Se schimba, taiatul se face doar pe la serviceuri, operatorii de telefonie schimba sim urile

| Dismally a răspuns (pentru suntserios):

Nu chiar, eu am fost la Orange si mi-au taiat-o...

| miuuuuxd a răspuns:

Daca te duci si spui ca ai cartela magnetizata îți da direct tăiată si gratis