| Maya_2416 a întrebat:

Buna seara,
Cat costa la Orange schimbarea cartelei Sim intr-o cartela Micro-Sim?
Am fost la OrangeShop pentru a trece de la o cartela Sim la o cartela Micro-Sim(este primadata cand schimb cartela si banuiam ca va fi gratuit) iar pentru aceasta schimbare a cartelei mi-s-a facut Abonament Fluture 11, timp de 3 luni trebuie sa platesc 11 euro pe luna ceea ce mi-se pare exagerat.
Voi cat ati platit?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Inainte de a te fi dus la Orange Shop, sa-ti indruge vrute si nevrute, era bine daca sunai la Serviciul Clienti, la 444, ca sa stii cum sa procedezi si care sunt costurile. Pentru transfer date de pe o cartela pe alta exista anumite tarife, dar nu vad de ce s-a ajuns sa faci un abonament pe 3 luni, cu 11 euro lunar. Plateai doar serviciul solicitat, fara alte cheltuieli. Odata incheiat, abonamentul Fluture trebuie dus pana la capat. Sfatul meu va ajuta pentru situatii viitoare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai dus doar sa iti schimbi cartela si te au prostit sa iti faci abonament? prea tare. Schimbarea cartelei la Orange se face gratis

| Maya_2416 explică (pentru suntserios):

Asta stiam si eu de la mai multi prieteni ca au schimbat gratis ca prima schimbare este gratuita si in ultimul an am incarcat de minim 40 euro(fiind o alta cerinta pentru a schimba gratuit cartela), dar mi-au raspuns conform noului regulament prima schimbare a cartelei este de abonament pe 3 luni iar la a doua schimbare a cartelei se va face prin abonament Fluture 11 pe 6 luni. Data viitore o sa fiu mai precauta. Va multumesc oricum!