| OnePiece a întrebat:

Se da o cazatura de telefon pe nume STK Storm 2E Plus. Din ala la 2 milioane jumate.

Problema e ca un vecin si-a cumparat un astfel de telefon si nu merg deloc datele mobile (pe Orange testat), doar Wi-Fi-ul merge. Sa fie de la faptul ca telefonul asta nu e facut pentru Romania? Adica sa nu fie configurat pentru netul mobil de la noi, ca sa sune si sa trimita mesaje poate fara probleme.

P.S. Telefonul merge fluid in rest.

1 răspuns:
| mudokins78 a răspuns:

Ba da!, ar trebui să meargă, numai că nu ştie persoana respectivă să îl configureze!