| Guest2628912 a întrebat:

Se mai merita sa iti iei un Huawei mate 20 lite?
Daca nu, ce telefoane cu specificatii asemanatoare merita pana in 1500 de lei?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Pocophone F1. Telefonul asta nici nu poate fi pus pe langa Mate 20 Lite pentru ca el este MUUULT PESTE.Ca performanta el deja a intercut Note 9 (cel mai puternic telefon Samsung ), feature-rile sunt aceleasi ca pe orice flagship ( AOD, FACE UNLOCK, si multe altele)

Legat de pret, in lumea Pocophone F1, a fost vandut la inceput cu 1.600 lei, iar acum se poate gasi si la 1.200 in afara, dar la noi in RO el costa tot 1.600 lei (Pocophone F2 ar trebui sa aiba acelasi pret ca F1 la lansare, deci in lume va fi undeva la 1.600, dar avand in vedere cu merg lucrurile in RO s-ar putea sa ajunga mai sus pretul laughing )