| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Vreau sa cumpăr Huawei P30 Lite. Mai are cineva? Merită banii? Și mai important..rezistă? Am schimbat până acum o grămadă de telefoane.

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si cam la ce ar trebui sa reziste? La scufundari la mare adancime? La salturi cu parasuta din stratosfera? La aruncarea telefonului de la 10 metri in zid?
Ca eu am telefonul de vreo 4 ani si merge-brici. Bine...l-am scapat o singura data din mana, pe covor.

| AndreeaDeeaDs explică (pentru ardnaxur1961):

Eu am vrut o parere despre P30, nicidecum despre al tau. La mine se strica f.des. rezistenta la baterie, la felul cum functioneaza. Mai bine nu comentai.

| RobertMoon a răspuns:

Ce telefoane ai avut de s-au stricat atât de des? Poate le-ai stricat tu că orice telefon are garanție minim 2 ani, daca se strica îl puteai înlocui pe garanție. Și da, Huawei P30 lite este un telefon bun, a avut prietena mea, încă mai ai serviciile Google pe el, deeci poți folosi gmail, maps etc, de exemplu știu că 40 lite nu are chestiile astea și sincer mi se pare super aiurea un telefon fără serviciile Android. Eu zic sa îți cumperi că vei fii mulțumită, varianta pe turcoaz e frumoasă. happy

| SoCristian18 a răspuns:

Salut,este un telefon bun.

| RogerTaylorLover a răspuns:

Bună. Am Huawei P30 Lite. Este un telefon bun, nașpa e că se sparge super ușor. L-am scăpat din greșeală din pat pe parchet și s-a făcut spatele varză. Deci să-ți pui folie de sticlă pe față și pe spate, și o husă rezistentă. În rest, camera e bună, te ține bateria mult și se încarcă destul de repede.

| WeedR a răspuns:

Salut, este un telefon bun, il folosesc de aproape un an si nu am probleme, poze bune si se misca bine si in gaming happy

| cristian112233 a răspuns:

Buna,
P30 Lite este ok, eu il am si sunt multumit de el.
Recomand sa te uiti si la Nova 5T (il are sotia si este foarte multumita), chiar am gasit si o oferta interesanta pe www.huaweimobilestore.ro, daca folosesti cuponul de discount 346HUAWEI200 ai 200 de lei reducere.
Inca o recomandare este P40 Lite.
Atasez si link-urile pentru modelele recomandate:
https://www.huaweimobilestore.ro/......mer-purple search=nova%205t
https://www.huaweimobilestore.ro/pachet-promo-Huawei-p40-lite-green? search=p40%20lite
Sper sa-ti fie de ajutor!

| User51 a răspuns:

Merita, e un telefon foarte fiabil pentru pretul lui, eu l-am achizionat in iulie 2019 si functioneaza impecabil, desi a luat cateva cazaturi serioase si l-am scapat si in apa.