| anonim_4396 a întrebat:

Se merita sa dau un s7 edge impecabil pe un iphone 7?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se merita, cu cine ba? (se spune "merita").

Sunt cumva la egalitate, daca esti fan Apple, iPhone 7 e cel mai jos iPhone acceptabil.
Samsung e mult mai bun oricum, tu alegi.

| IIIshaneIII a răspuns:

Eipalu are valoare mai mare la revanzare in cativa ani, plus ca primesc foarte mult timp apdeit de softuer, cu toate astea prefer Android, Aioes-ul nu imi place

| OnePiece a răspuns:

In niciun caz. iPhone 7-ul normal are un ecran de 2 lei, nu se compara nici cu al lui P9 lite...

| Nevroza a răspuns:

Nu da Samsungul o sa iti para rau, crede-ma!

| GabrielStn a răspuns:

Eu zic ca merita..depinde ce ti place tie: mai mult s7 sau iphone 7.

| D3I3 a răspuns:

Vezi să nu-l primești blocat în icloud. Depinde pentru ce folosești telefoanele. Ele sunt cam egale. iPhone 7 are foarte frumos, dar nici s7 nu e mai prejos. Camera, din câte am văzut pe Youtube, s7 o are mai bună, dar nici iph 7 nu e rea. Ambele camere sunt ok pentru o folosire normală.
Performanță, ambele sunt foarte bune. S7 e mai ok la performanțe, dar și iphone7 e foarte bun cât pentru un om normal. Cui îi trebuie atâta putere într-un telefon normal?
Oricum, îți recomand să vezi niște video-uri pe Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=cP6JPN0BwlA
https://www.youtube.com/watch?v=oNU5bA0b1FE
https://www.youtube.com/watch?v=UQ21EvCfuIk
Sunt s7 normale, nu edge, dar la performanțe sunt aceleași (s7 și s7 edge). Vezi care îți place mai mult și alege.

p.s. Eu aș alege iPhone 7, arată mult prea mișto ca să-l refuz. Deși s7 este puternic.

| NevermindXEXEXD a răspuns:

Daca s7 e cumparat de tine, eu zic ca nu merita. Nu sti cum a avut grija acea persoana de acel telefon, ce e nou si cumparat de tine nu merita sa faci schimb cu altcineva indiferent de obiect, situatie sau persoana, cel putin eu asa cred si fac.