| darkhell217 a întrebat:

Se poate anula un contract pentru abonament mobil Telekom?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Ai sanse de reusita, fara ca operatorul de telefonie sa-ti impuna(factureze) plata unei "taxe de reziliere" sau "de justa depagubire"(in cuantum deloc neglijabil!), numai daca notificarea de denuntare unilaterala a contractului este redactata de catre un avocat si trimisa prin intermediul unui executor judecatoresc sau, cel putin, prin posta cu continut declarat si semnatura de primire.Notificarea de denuntare unilaterala a contractului se trimite cu 30 de zile inainte de data la care doresti incetarea relatiei contractuale.

p.s.
Nu te lasa indus in eroare de formularul de reziliere pe care unele companii de telecomunicatii il dau spre completare clientilor! --- rezilierea implica nerespectarea obligatiilor contractuale ceea ce nu este cazul tau( care vrei sa renunti la serviciile operatorului!).

3 răspunsuri:
| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Da, suni si spui motivul pentru care vrei sa anulezi sau sa opresti temporar abonemanentul daca ti se fura telefonul. Daca iti fura cineva telefonul, acestia pot sa iti blocheze numarul fara sa iti anuleze contractul.

| darkhell217 explică (pentru InstructorulTauDeFitness):

Si se poate anula de tot nu?

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru darkhell217):

Eu asa stiu ca da.