| PastravulInghetat a întrebat:

Se poate lua o cartelă Orange cu un număr specific?

4 răspunsuri:
| DataSoft a răspuns:

Adică? Să cumperi un număr pe care îl dețin cei de la Orange?

| RxTx a răspuns (pentru DataSoft):

Exista si alte posibilitati sa iti cumperi un anumit numar de exemplu iti faci o firma tragi e furnizori telefonie prin fibrs optica faci un server de BGP
Si apoi te adresezi la ANCOM
Si spui ce numere scurte verzi sau cu suprataxa vrei
Ei iti pot da numere si cu 80800800
Si numere scurte din 3 cifre sau 4 cifre
Ei iti pot da si numere cu suprataxa gen sa câștigi 50 cenți/ minut când te sună cineva.
Ei iti pot da si numere de la x firma de telefonie mobila

Dar sunt deja firme specializate care pot face treaba asta pentru tine
Daca tu nu poti sa obtii si nu te ia nimrni in serios

Exista firme care exact cu asta se ocupa faci un contract cu ei si merg ei si iti obtin de la Orange un numar de telefon pe care il pun in centrala lor telefonica
Sau le plateti un comision ca sau implicat ca au deschis usi
Ca sau zbatut pentru tine
In genrral sunt firmele carr se ocupa cu vanzarea de telefonie VoIP

| Ievi a răspuns:

Se poate, doar daca iti faci abonement, stiu asta pentru ca si eu am vrut asta in trecut. happy
Success.