| Feyenooord666666 a întrebat:

Se poate schimba IMEI-ul la un s3 neo?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca pastrezi carcasa si schimbi placa de baza cu totulwinking

3 răspunsuri:
| Gabi19971983 a răspuns:

IMEI-ul nu se poate schimba la nici un telefon! E un cod unic! O zi buna!

| Gabi19971983 a răspuns:

Acesta este scris pe spatele telefonului, il poti afla si tastând niste cifre, un cod adică, si se afla si pe cutia acestuia! Asa se poate afla daca telefonul nu e furat, se verifica daca IMEI-ul de percuție e acelasi cu cel al telefonul

| Cedry2k8 a răspuns:

Schimbi placa de baza. Adica practic ii schimbi tot hardware-ul. Ca si cum ai pune un alt motor unei masini.
Fara sa schimbi placa de baza n-ai cum, e un cod unic, e ca si cum ti-ai schimba CNP-ul, adica imposibil. O placa de baza face in jur de 200-300 lei.