| 5stele a întrebat:

Cum se poate schimba adresa de imei la tel?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

IMEI-ul nu se poate schimba. Si IMEI-ul nu este adresa. Acest acronim pentru International Mobile Equipment Identity defineste codul unic de identificare a unui telefon mobil. Este un fel de CNP al telefonului, un numar de identificare unic la nivel international. Cum nu-ti poti schimba CNP-ul nu poti schimba nici IMEI-ul.

| gelu1970 a răspuns:

Ai un telefon furat.

| Bogdan70001 a răspuns:

Din cate stiu se schimba cu root prin cateva metode.Parca era si o plaicatie care facea asta si mai era o metoda pe care o stiu parca cu root browser.Dar am incercat ca nu am avut nevoie