| Hy_Mattyas_1992 a întrebat:

Sony xperia e1, Nokia lumia 520 sau Samsung trend lite? si de ce?

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Nokia lumia 520 pentru ca are
Ecran tactil 4 supersensibil
Camera foto 5 Mp cu lentile speciale
Hartile Nokia Here
Windows Phone 8.
Dupa parerea mea e cel mai bun din cele specificate.

| KhludCiprian a răspuns (pentru kar1GaNNN):

+1
As mai spune ca poate ar fi bine sa mai astepti poate se ieftineste Lumia 620 (sau sa mai salvezi bani pentru acesta) si experienta are sa fie inca si mai buna:
- vei avea camera frontala
- vei avea blit pe camera
Mai rau e ca toate modelele Android sunt "putin outdated" (4.1 ce sunt de acum 2 ani, versiunea actuala e 4.4) pe cand Windows Phone 8.0 are sa fie actualizat in cateva luni ca Windows 8.1 (teoretic). Experienta Windows Phone e putin plicticoasa dar merge fara sa "franeze" cand mergi intre ecrane.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru KhludCiprian):

Lumia 620 e bun dar renteaza mai bine Lumia 520 ( parerea mea ).
Dar el va alege ce ii va place nu ce ii spun eu, degeaba.

3 răspunsuri:
| Lindoro a răspuns:

Toate cele 3 telefoane au display de 4 inch, Sony si samsungul au camera de 3.2mp pe cand Nokia are 5mp.Nokia are sistem de operare windows mobile si nu stiu cate aplicatii, jocuri se gasesc pentru el in comparatie cu cele 2 mobile ce au android si nu are camera frontala pentru apeluri 3g.Din cele 3, Sony are cel mai bun procesor deci ar fi ideal pentru aplicatii si jocuri ce se gasesc pentru el deoarece are android. Daca vrei un mobil pentru poze, filmari, alege lumia 520 care vad ca este foarte ieftin.L-am gasit pe eMAG cu 400 ron.Din cate stiu Samsung-ul are procesorul cam prost si se blocheaza si-l tine bateria putin.Din cele 3 l-as alege pe Sony datorita procesorului dual de 1.2 gh, sistemului de operare android si pentru ca are bateria buna.Cu toate astea te sfatuiesc sa nu-ti iei unul din cele 3.Parerea mea ar fi ca mai bine iti iei un Samsung galaxy s plus.