| Ioana816 a întrebat:

Sora mea are telefonul pierdut și cel mai probabil este închis. Cum fac sa îl găsesc? Am încercat 10 aplicații și nici una nu a mers mai ales ca am Huawei și nu rulează cu google dar telefonul sorei mele s Samsung

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| hacktek a răspuns:

Pe telefoanele Samsung exista o aplicatie, Samsung Members (sau Account), ce este echivalenta cu "Find my iPhone" de la Apple. Pentru a putea localiza telefonul, trebuie ca in prealabil sa te loghezi in Samsung Members de pe telefon.
Daca aceasta conditie este indeplinita, te poti loga din orice browser pe urmatorul link, si vei vedea locatia exacta a tuturor dispozitivelor pe care esti logat:
https://account.samsung.com/membership/intro

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am recuperat cu google find my device trebuie sa fie conectata pe un cont google sau gmail si poate bloca telefonul si adauga acolo numar de recuperare