| Krippo a întrebat:

Stie cineva daca pot face upgrade la Android 4.4.2 Kitkat la Marshmallow 6.0 de pe telefonu Allview P6 Qmax? Multumesc.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model NU are update oficial la Android!

Vezi detalii în secţiunea "Descărcări" de la linkul oficial :
http://allview.ro/produse/telefoane/gama-p/p6-qmax.html

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Poti face update OTA ( OverTheAir ) doar daca modelul tau de telefon a primit confirmare pentu update ( se poate verifica pe site-uri de specialitate, precum site-ul oficial al producatorului sau http://www.gsmarena.com/ ). Mai exista o metoda pin care se poate face modificarea de la 4.4.2 la 6.0, dar nu recomand aceasta metoda: instalarea unui Custom ROM.

| Edy_Mihai_Eduard_1980 a răspuns (pentru GabrielStn):

De ce nu o recomanzi? Un Custom Rom readuce telefonul la Android Stock, spre exemplu Cyanogenmod...

| GabrielStn a răspuns (pentru Edy_Mihai_Eduard_1980):

Nu-i recomandam lui sa instaleze un Custom ROM ( cred ca este evident de ce ). Nu am spus ca e gresit sa instalezi un Custom ROM.