| clauditzu a întrebat:

Stiu ca am mai intrebat odata, dar vreau si amanunte big grin, intre un Lg Optimus L9 nou si un iPhone 4S second-hand ce ati alege si de ce? care este mai avantajos din punct de vedere al procesorului sau alte chestii. L9 este mult mai mare, pentru mine e un avantaj dar si 4S este iPhone pana la urma, ce sfat imi dati? raspunsul cel mai complex primeste nelipsita funda laughing! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Lg Optimus L9... da, este tentant (ecran mare, procesor bun, camera de 5 mp, etc.) dar e tot LG. Eu am avut LG si mi-a dat multe batai de cap (l-am si dus la reparat o data). iPhone... ce pot sa iti spun, eu am iPhone 4 (are procesor inferior ca si 4S, dar sunt incantata de el, merge foarte bine, este fluid, face niste poze WoW si ai o multime de accesorii pentru el. In plus nu poti compara AppStore (niste aplicatii foarte diferite fata de cele de pe Google Play, mult mai elaborate). Chiar daca are ecranul mai mic il " rupe " pe L9. Oricum te-as fi sfatuit sa iti iei HTC Butterfly (superb!), dar dintre aceste 2, as alege iPhone.

3 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

L9 clar.
Iar daca te gandesti la pretul de nou, vezi cat e aici: http://bit.ly/optimus-l9 si aici: http://bit.ly/Optimus-LG-L9

| davidtm a răspuns:

As alege 4s.pentru ca azi daca nu ai un iphone, nu esti "smecher"
e mic, perfomant..foarte frumos designul.
l9 am vazut, e patratos mare, si multa lume evita LG.
deci as alege 4s.
P.S:eu am avut de ales dintre 4s si Samsung galaxy s2,
si am ales galaxy s2, ca e perfect:nu e prea mare, are un procesor foarte bun.procesorul e un fel de creier.
deci alege 4s, sau galaxy s2.
eu zic ca galaxy s2, c are 1 gb ram.

| davidtm a răspuns:

P.S2.
am avut si eu iphone 4 de mai mult,
(nu 4s)si am avut o aplicatie,care puteai sa te uiti la televizor,si il tineam in mana, si eram foarte dezamagit, pentru ca era prea mic ecranul, si nu prea vezihappy
deci alege galaxy s2, e perfect.
eu cred ca e cel mai vandut smartphone.
nu cred.sunt sigur.