| vysualstudio a întrebat:

Sunt in vacanta in Italia de 1 luna aprox. si doresc sa cumpar o cartela SIM, dar nu am codice fiscale, ci doar pasaportul. Il pot folosi la achitarea unri cartele sim sau trebuie neaparat acel codice fiscale?

1 răspuns:
| Florian80 a răspuns:

Incearca sa cumperi acolo una prepay.o poti gasi cam la orice mercato sau magazin din coltul strazii. evident ca poti opta pentru una mai scumpa (cu mai.multe.min + net inclus) sau una mai.ieftina doar pentru vorbit.