| Kefry a întrebat:

Sunt pe Orange și am niște probleme cu sms-urile. Adică uneori trebuie sa primesc un mesaj și nu îl primesc. Ba îl primesc târziu când trimite încă unul, ba deloc. Și semnal am mereu. Care poate fi problema?

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Asigura-te ca ai serviciulSMS corect definit in setarile telefonului tau. Astfel, Numarul Centrului de Mesaje trebuie sa fie setat urmând pașii: Meniu/Mesaje/Setări mesaje/Profil original (Default profile)/Numarul Centrului de Mesaje: +40744946000.
Daca tot nu functioneaza, incearca sa folosesti cartela SIM in alt telefon. Daca nici in alt telefon nu functioneaza, este posibil ca SIM-ul tau sa fie defect si sa fie nevoie sa-l schimbi.
Daca vrei sa te ajutam si noi cu o verificare, te rugam sa ne spui mai multe informatii in mesaj privat.
O zi buna,
Orange helper