| wolder a întrebat:

Ti se par bune telefoanele acestea?

http://www.emag.ro/......DZ3LLMBBM/

http://www.emag.ro/......D99J7MBBM/

Care e mai ok?

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Lenovo P70 deoarece este PUŢIN mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=7063&idPhone1=7201

Toate cele bune!

| wolder explică (pentru bursuc001):

Nu are Corning Gorilla Glass 3, deci nu ma ajuta, scap repede telefoanele

| bursuc001 a răspuns (pentru wolder):

N-ai zis că ar trebui să aibă Gorilla Glass...

Oricum, TREBUIE să ai GRIJĂ de telefon!
Dacă ai grijă de el, atunci nu-l scapi; iar dacă-l scapi pe gresie/beton, atunci degeaba are Gorilla Glass...

| wolder explică (pentru bursuc001):

Asta asa e

| bursuc001 a răspuns (pentru wolder):

happy

| OnuOnulică a răspuns:

Ambele sunt cam la fel de bune dar eu aș alege Huawei pentru că am experiență cu aceste telefoane și te asigur că sunt bune. Singura diferență între acest Lenovo și Huawei e că Lenovo are ecran HD.

| wolder explică (pentru OnuOnulică):

Dar procesoarele stiu ca au fabricanti diferiti, care e mai ok?

| OnuOnulică a răspuns (pentru wolder):

Cel de la Huawei e puțin mai ok.

| wolder explică (pentru OnuOnulică):

MULTUMESC.
Dar e ok tipul ecranului sau se sparge usor? am avut Samsung grand neo e in jur de 600 de lei acum si s-a spart de 3 ori, in buzunar, am asezat cotul pe el cand scriam, era pe birou si din greaseala am pus si s-a crapat, era foarte sensibil, in schimb am mai avut unu Alcatel si l-am scapat de sute de ori, dormeam pe el, calcam pe el si n-avea nici pe dracu. Acesta crezi ca e destul de sensibil?

| OnuOnulică a răspuns (pentru wolder):

Sincer să fiu nu l-am testat și nu-mi pot da cu părerea. Dar te asigur că Huawei e una din cele mai bune firme de telefoane. Am avut 2 telefoane de la Huawei și ambele au fost foarte rezistente (la ecran mă refer) dar când l-am scăpat pe ciment s-a distrus tot.

| wolder explică (pentru OnuOnulică):

Multumesc de parere