| crisbiru a întrebat:

Știe cineva de ce se resetează un joc (Lords Mobile) cînd intru pe WhatApp sau alta aplicatie pe telefon mobil (Xiaomi T8)?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Jocul este "mancator de resurse", iar cand mai pornesti inca o aplicatie, atunci il opreste, avand nevoie si ea de multe resurse, precum si prioritate.
Solutia: foloseste doar o singura aplicatie deodata!

Răspuns utilizator avertizat
| literallythesamebruh a răspuns:

Nu există Xiaomi T8. Poate te referi la Xiaomi Redmi Note 8T. Nu am jucat acest joc până acum, nu știu despre ce este vorba, dar este foarte posibil să fie vina jocului.

| Alpha00 a răspuns:

Există mai multe motive posibile pentru care jocul Lords Mobile se poate reseta atunci când deschideți o altă aplicație pe telefonul mobil Xiaomi T8, iar câteva dintre acestea pot include:

Lipsa de memorie: Dacă telefonul dvs. mobil nu are suficientă memorie RAM pentru a rula atât jocul Lords Mobile, cât și aplicația WhatsApp (sau orice altă aplicație), jocul poate fi resetat înainte de a putea reveni la el. Încercați să închideți alte aplicații înainte de a juca Lords Mobile sau să dezinstalați aplicații inutile pentru a elibera mai multă memorie.

Procese în fundal: Unele aplicații pot continua să ruleze în fundal chiar dacă le închideți, iar acestea pot consuma mai multe resurse și putea afecta performanța jocului. Asigurați-vă că ați închis toate celelalte aplicații și procese în fundal care nu sunt necesare.

Probleme de compatibilitate: Este posibil ca jocul Lords Mobile să aibă probleme de compatibilitate cu Xiaomi T8 sau cu versiunea sistemului de operare de pe telefonul dvs. Încercați să actualizați jocul și sistemul de operare la cele mai recente versiuni disponibile.

Setările de economisire a bateriei: Anumite setări de economisire a bateriei pot reduce performanța jocurilor și a altor aplicații intensive. Verificați setările de economisire a bateriei și dezactivați-le dacă este necesar.

În general, ar trebui să încercați să identificați exact ce anume cauzează resetarea jocului Lords Mobile și să luați măsuri pentru a remedia problema. De asemenea, ar putea fi util să contactați dezvoltatorii jocului Lords Mobile sau suportul Xiaomi pentru asistență suplimentară.