| Denis2005123 a întrebat:

Știți că telefonul sau mai bine spus ecranul telefonului este format din sticla protectoare, display și touchscreen. Eu mi-am spart sticla protectoare de fapt e crăpată și nu stiu ce sa fac căci costa cât un display sa o repar. As putea sa o las așa însă nu știu dacă este riscul că la un moment dat se va crăpa până nu mai merge display îl

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca e crapata doar folia protectoare (de sticla), atunci se poate schimba usor, costul fiind pana la 100 lei.
Daca sunt afectate mai multe straturi si dedesubtul foliei, atunci costul creste.

| carevaescu a răspuns:

Sunt anumite geluri cu care se umple crapatura, daca nu e prea complexa. Procedura e rapida, simpla, si ieftina