| NEVJMAR a întrebat:

TPU ajutor! Am o problema. Am Nokia lumia 625 windows 8.1 si cand intru pe appstore si vreau sa instalez dream league soccer imi apare asa o problema: Telefonul dumneavoastra nu este disponibil pentru aceasta aplicatie sau nu este disponibila in regiunea dumneavoastra...Ce sa fac sa schimb in setari o regiune anume sau ce sa fac? Ajutati-ma va rog multtt!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Când spune că nu e disponibil înseamnă că aplicația cere un dispozitiv care are nevoie de mai multă memorie ram. La fel îmi spune si mie la Lumia 520. Din pricina memoriei ram nu îi putem pune Windows 10.

Cât despre regiune nu cred ca o vei putea schimba; pentru că chiar daca ai face-o, atunci este posibil ca să nu funcționeze pentru că internetul îl ai din România.
Sau chiar și daca va merge schimbată regiunea, tot nu va merge din pricina memoriei ram insuficiente. Trebuie să ai un dispozitiv cu minim 2 Gb ram.

| NEVJMAR explică (pentru anonimg):

Mersi de ajutor.

1 răspuns: