| AndreiILB a întrebat:

Am o problema cu un telefon Nokia Lumia 630, Il deschid si sus in coltul sus stanga apare un semn de avion, si telefonul ramane blocat, nu il pot debloca/bloca sau sa intru in setari. (Daca il las 3-4 minute se restarteaza singur. si tot la fel apare )

2 răspunsuri:
| Gabriel1223 a răspuns:

Lasă-l cateva minute cand il aprinzi apoi incearca sa te duci la setari si cauti mod avion sau daca la modelul tau merge sa dai ecranul in jos (unde e ora tragi in jos si apare wifi etc) si apesi pe avion si se dezactiveaza. Avionul ala de e acolo e mod avion. Dezactiveaz semnalul si datele mobile. Daca nu merge te duci cu el la reparat sau cauti pe net HARD RESET (spui modelul tau si apoi scrii hard reset.) Eu am 520. nu pot face chestia cu ecran in jos. Hard reset e resetarea din butoane cand e telefonul stins. Ti se va reseta telefonul adica se va sterge tot si va ajunge xum era prima dată. Daca merge faza cu ecran in jos nu mai da reset. Altceva nu stiu ce sa spun.
Baftă!

| andreeam9 a răspuns:

Este dat pe modul avion, cauta in impostari si dezactiveaza